10 سوالی که قبل از خرید پرده زبرا باید بپرسید

در هنگام خرید پرده زبرا روش های بسیار زیادی وجود دارد که در انتخاب یک گزینه مناسب می تواند بسیار دشوار باشد! پرده های زبرا اخیراً به دلایل زیادی محبوبیت زیادی به دست آورده اند.

جذابیت بصری آنها وجود دارد، اما علاوه بر این، آنها از طرق مختلف نوآورانه هستند، به ویژه در سایه، فیلتر نور و حفظ حریم خصوصی. خم شدن به سمت پرده های زبرا آسان است. با این حال، برای اینکه بدانید پرده های زبرا انتخاب مناسبی برای شما هستند، در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید.

این سؤالات همه چیز را در مورد پرده های زبرا از جمله عملکرد، ایمنی و دوام آنها پوشش می دهد. پس از بررسی این سؤالات، خواهید فهمید که آیا پرده های زبرا پوشش مناسبی برای پنجره شما هستند یا خیر.

.

1. چرا پرده زبرا محبوب است؟

پرده های زبرا به دلیل ظرافت و کارایی که دارند محبوب هستند. از نظر ظرافت، طرح راه راه متضاد آنها، پرده‌ها را به زیبایی هر اتاقی تبدیل می‌کند. از پرده های زبرا می توان به عنوان یک “دکور دیوار” راه راه خلاقانه برای افزودن زیبایی و پیچیدگی به دیوارهای ساده رنگ شده شما استفاده کرد.

از نظر عملکرد، پرده های زبرا روش های نوآورانه ای برای پنجره هستند. ابتدا، وقتی به سمت پایین رول می‌شوند، نوارهای پارچه شفاف اجازه می‌دهند که نور از آن عبور کند. بنابراین، بدون قربانی کردن نور طبیعی، حریم خصوصی را به دست خواهید آورد.

همچنین پرده های زبرا کنترل کاملی بر حریم خصوصی و روشنایی به شما می دهند. هنگامی که نوارهای پارچه جامد روی هم قرار می گیرند، نور از ورود به اتاق جلوگیری می کند و به شما یک اتاق کاملا خصوصی می دهد. هنگامی که نوارهای پارچه شفاف روی هم قرار می گیرند، نور اجازه ورود به داخل را دارد.

.

2. آیا آنها برای حفظ حریم خصوصی خوب هستند؟

پرده های زبرا یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ حریم خصوصی هستند. این به این دلیل است که (در طول روز) آنها می توانند به شما حریم خصوصی بدهند بدون اینکه دیدگاه شما را به بیرون قربانی کنند.

با بیشتر پرده های دیگر، به دست آوردن حریم خصوصی به معنای بستن پرده ها و قربانی کردن دید بیرونی شماست. با این حال، وقتی پرده‌های زبرا را برای حفظ حریم خصوصی می‌بندید، نوارهای شفاف آن‌ها همچنان نمای بیرونی را به شما می‌دهد و در عین حال مانع از دیدن افراد بیرون می‌شود.

پرده های زبرا در شب نیز حریم خصوصی را فراهم می کنند. گزینه هایی که امکان همپوشانی نوارهای جامد را فراهم می کند، حریم خصوصی کاملی را به شما می دهد.

.

3. آیا پرده زبرا در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند؟

جدا از اینکه پرده‌ها برای حفظ حریم خصوصی در هنگام بسته شدن نور طبیعی قرار می‌گیرند، یکی دیگر از اهمیت‌های نوارهای شفاف پرده‌های زبرا این است که محافظت از داخل را فراهم می‌کنند.

به طور خاص، آنها از فضای داخلی شما در برابر اشعه های مضر فرابنفش (UV) محافظت می کنند. صفحه نمایش شفاف پرده های زبرا قادر است 99 درصد از اشعه ماوراء بنفش را مسدود کند.

شناخته شده است که اشعه ماوراء بنفش نور خورشید به مبلمان، فرش، آثار هنری و سایر دکوراسیون داخلی آسیب می رساند و باعث محو شدن و تغییر رنگ آنها می شود. بنابراین، هنگام خرید پرده پنجره، مهم است که بدانید آیا این پرده از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند یا خیر. خوشبختانه، پرده های زبرا این کار را می کنند.

.

4. آیا پرده زبرا برای عایق کاری خوب هستند؟

پرده های زبرا پرده های عایق خوبی هستند. لایه بندی از انتقال گرما از داخل به خارج جلوگیری می کند. این کار خانه شما را گرم نگه می دارد و به شما کمک می کند در انرژی صرفه جویی کنید.

.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

.

5. آیا پرده زبرا برای اتاق خواب و اتاق نشیمن خوب هستند؟

پرده های زبرا به دلیل قابلیت فیلتر کردن نور یکی از بهترین روش های برای اتاق نشیمن هستند. نوارهای پارچه ای شفاف به نور طبیعی اجازه می دهد تا به اتاق نشیمن نفوذ کند و فضا را پر انرژی می کند.

آنها همچنین برای اتاق خواب عالی هستند. می توانید به راحتی نوارهای جامد را روی هم قرار دهید تا نور را در ساعات اولیه صبح کاملاً مسدود کنید. شما می توانید اجازه دهید نور طبیعی اتاق ها را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی روشن کند.

.

6. آیا پرده زبرا برای پنجره های بزرگ خوب هستند؟

پرده های زبرا برای پنجره های بزرگ ایده آل هستند. اول اینکه، پرده ها زمانی به کار می آیند که بسیاری از پوشش های دیگر پنجره ها برای فضاهای بزرگ پنجره های بزرگ مناسب نیستند.

همچنین، پنجره های بزرگ به طور خاص برای اتصال به بیرون و اجازه دادن بیشتر نور طبیعی خورشید به خانه طراحی شده اند. آنها مناسب ترین طرح برای این هستند.

در نهایت، در صورت نیاز به باز کردن پنجره ها، متوجه خواهید شد که پرده های زبرا برای پنجره های بزرگ بسیار مناسب هستند. دو لایه بودن آنها را به طور قابل توجهی مستحکم می کند و آنها را قادر می سازد تا در برابر بادهای قابل توجه پنجره های بزرگ مقاومت کنند.

.

7. آیا پرده زبرا آنها سفارشی سازی را ارائه می دهند؟

پرده های زبرا بسیار قابل تنظیم هستند. از نظر سبک، می توان آنها را در پارچه ها، رنگ ها و اندازه های مختلف پنجره ها سفارشی کرد.

از نظر راحتی، شما همچنین می توانید پرده های زبرا را به صورت موتوری سفارشی کنید. بنابراین، می‌توانید کنترل‌های سنتی سیم‌ها را انتخاب کنید، یا می‌توانید پرده‌های موتوری را انتخاب کنید که می‌توانند با استفاده از یک کنترل از راه دور دستی از هر نقطه در اتاق کنترل شوند.

.

8. پرده زبرا ایمن هستند؟

پرده های زبرا می توانند به اندازه ایمن ترین پرده ها ایمن باشند. این به این دلیل است که می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد که موتوری شوند، استفاده از سیم‌های حلقه را حذف می‌کنند. اگر آنها سیم‌هایی دارند، باید توجه داشته باشید که آیا کودکان خردسال می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند یا خیر.

می توان آنها را بدون سیم ساخت تا تا حد امکان برای کودکان ایمن باشد. اینها برای نصب در اتاق کودک، مهد کودک و کلاس درس عالی خواهند بود.

.

9. آیا پرده زبرا بادوام هستند؟

پرده های زبرا اغلب از 100% پلی استر ساخته می شوند. این ماده با کیفیت بالا از پرده ها در برابر سایش و پارگی محافظت می کند و تضمین می کند که پرده های زبرا شما برای مدت طولانی دوام می آورند. حتی اگر از پلی استر ساخته نشده باشد، یک پرده زبرای خوش ساخت برای مدت بسیار طولانی دوام می آورد.

هنگام خرید پرده پنجره، قطعاً نمی خواهید به سراغ گزینه هایی بروید که تنها در چند سال آینده نیاز به تعویض دارند. پرده‌ها معمولاً حدود هفت سال دوام می‌آورند، اما با مراقبت خوب، پرده‌های زبرا شما می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند.

.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

.

10. پرده زبرا به چه میزان نگهداری نیاز دارند؟

نگهداری از آنها آسان است زیرا تمیز کردن آنها بسیار آسان است.

اغلب اوقات، گرد و غبار ساده تمام نظافتی است که آنها نیاز دارند. از یک برس نرم استفاده کنید و از بالا تا پایین کار کنید. این به این دلیل است که گرد و غبار روی سطح از قبل گرد و غبار شده کور نریزد. همچنین می توانید با پاک کردن پرده ها با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

اگر لکه های لکه ای وجود دارد، می توانید با استفاده از صابون ملایم آنها را تمیز کنید.

  • یک صابون ملایم را به حمام آب گرم اضافه کنید.
  • پارچه نرمی را در حمام آب فرو کنید و پرده ها را با تمرکز روی خال ها پاک کنید.

.

افکار نهایی

پرده‌های زبرا روشی محبوب برای پنجره هستند که نوارهای پارچه جامد را با نوارهای پارچه‌ای شفاف ترکیب می‌کند که در طرح راه راه زبرای جایگزین می‌شوند.

آنها بیشتر از اینکه به فضای داخلی شما ظاهری شیک و مدرن ببخشند، همچنین به شما کنترل نور طبیعی، عایق کاری و حریم خصوصی اتاقتان را می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط ایکس نوین
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می‌ باشد.