پرده DK ورتیکال

5 راه آسان برای کاهش مصرف انرژی خانه

آیا به دنبال راه‌های ساده‌ای هستید مصرف انرژی که خانه‌تان را کم کرده و صرفه‌جویی کنید؟ اگر چنین است، شما خوش شانس هستید!

در این مقاله، ما پنج راه آسان برای کاهش مصرف انرژی خانه خود بدون نیاز به صرف هزینه زیاد را به اشتراک می گذاریم. از بهبود عایق تا جایگزینی وسایل قدیمی، این نکات به شما در صرفه جویی در انرژی و هزینه در طولانی مدت کمک می کند.

شما تنها کسی نیستید که تا به حال به فکر صرفه جویی در مصرف انرژی خانه خود افتاده اید. در واقع، بسیاری از مردم می خواهند این کار را انجام دهند. اما مسئله ای که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند این است که پول زیادی را در این فرآیند خرج می کنند که روند این تمرین را شکست می دهد. بنابراین برای کمک به شما در صرفه جویی در هزینه، در اینجا چند نکته برای کارآمدتر کردن انرژی خانه شما آورده شده است.

.

در مصرف آب گرم صرفه جویی کنید

چه در حال شستن لباس ها، ظروف یا دوش گرفتن باشید، همیشه می توانید راه هایی برای کاهش دمای آبی که استفاده می کنید پیدا کنید. آب از آبگرمکن برای افزایش دمای خود استفاده می کند و به نوبه خود از انرژی چه به صورت گاز یا برق استفاده می کند. با استفاده از آب در دمای پایین تر، می توانید در مصرف انرژی خود فرورفتگی های کوچکی ایجاد کنید. شما حتی نیازی به دوش آب سرد ندارید، فقط به خاطر داشته باشید که دما را کمی کاهش دهید یا بهتر است دوش بگیرید.

.

پنجره های کارآمد انرژی را نصب کنید

یکی از بزرگ‌ترین مقصران در افزایش قبض برق، سیستم تهویه مطبوع و به طور خاص کولر گازی شماست. هنگامی که تابستان فرا می رسد و درجه حرارت افزایش می یابد، اغلب باید به سیستم تهویه مطبوع خود اعتماد کنید تا خانه خود را در دمای قابل کنترل نگه دارید. متأسفانه مصرف انرژی آن وحشتناک است و تعویض پنکه های سقفی یا کولر برای غلبه بر گرما کافی نیست.

خوشبختانه، راهی برای محدود کردن استفاده شما وجود دارد. می‌توانید از روش‌های درمانی برای پنجره استفاده کنید که می‌تواند به هجوم گرمای ناشی از خورشید و هوای گرم بیرون کمک کند. درمان هایی مانند سایه های سلولی می توانند گرمای ورودی از پنجره ها را کاهش دهند. آنها از جیب های شش ضلعی ساخته شده اند که هوا را در داخل محبوس می کند و مانعی بین پنجره و فضای داخلی شما ایجاد می کند و به جلوگیری از گرما کمک می کند.

راه دیگری که می توانید بهره وری انرژی را افزایش دهید از طریق سایه های موتوری است. در ابتدا ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، استفاده از چیزی که از انرژی برای کار استفاده می کند. با این حال، بسیاری از این سایه‌ها می‌توانند با باتری کار کنند و برخی از آنها می‌توانند از انرژی خورشیدی استفاده کنند و دارای یک شارژر هستند که موتور را دائماً پر از انرژی نگه می‌دارد. با سایه‌های موتوری، می‌توانید آن‌ها را طوری برنامه‌ریزی کنید که در زمان‌های خاصی از روز باز و بسته شوند، به شما این امکان را می‌دهند که هنگام طلوع خورشید نور طبیعی را دریافت کنید یا زمانی که خورشید شروع به پختن واقعی در ساعت ظهر می‌کند، سایه‌ها را کاهش دهید. با استفاده از این سایه ها دیگر نگران از دست دادن زمان به دلیل خطای کاربر نخواهید بود.

.

لامپ های روشنایی را با سنسورهای هوشمند دریافت کنید

نورها اغلب چیزی هستند که بسیاری از ما آن را بدیهی می دانیم. چند بار تا به حال وارد اتاقی شده اید و بدون خاموش کردن چراغ ها را ترک کرده اید؟ در حالی که چراغ ها به اندازه چیزهایی مانند یخچال و مایکروویو شما انرژی مصرف نمی کنند، اما اگر آنها را در اتاق های خالی روشن بگذارید، هزینه ها افزایش می یابد. یک ترفند ساده برای حل این مشکل، نصب حسگرهای هوشمند است، که تشخیص می‌دهند زمانی که فرد وارد اتاق می‌شود، و زمانی که اتاق خالی است، مشکل خاموش کردن چراغ‌ها را به دستگاه می‌دهد.

در مورد نور، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک لامپ چقدر انرژی می گیرد؟ احتمالاً نه، اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که لامپ های LED جدیدتر و کارآمدتر نه تنها در هزینه قبض انرژی شما صرفه جویی می کنند، بلکه عمر طولانی تری نیز خواهند داشت. لامپ های LED تا 90 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند و می توانند تا 15 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای دوام بیاورند. آنها همچنین گرمای کمتری از خود ساطع می کنند و از مواد بادوام تری تشکیل شده اند که آنها را جایگزین ایمن تری می کند. در نهایت، آنها همچنین روشن تر هستند و به شما امکان می دهند با یک تغییر نتایج بهتری دریافت کنید.

هر دو روش ذکر شده در بالا نیاز به سرمایه گذاری کمی دارند. با این حال، پس‌اندازی که آن‌ها می‌توانند برای شما به ارمغان بیاورند به آن‌ها این امکان را می‌دهد که برای خودشان و سپس مقداری پول بپردازند.

.

عایق کاری خود را بهبود بخشید

در زمستان، مکان‌هایی مانند اتاق زیر شیروانی، درها و دوباره پنجره‌ها منبع هنگفتی برای از دست دادن گرما هستند. قبلاً در بالا ذکر کردیم که چگونه می توانید پنجره های خود را بیشتر عایق بندی کنید، اما ترفند دیگری وجود دارد که می توانید برای آنها و درهای خود نیز استفاده کنید: نوارهای هوازدگی. درها و پنجره ها جدا از دیوار خشک شما هستند و اغلب از هم جدا می شوند. با این حال، این مهر و موم ها اغلب ناکافی هستند، بنابراین اضافه کردن نوارهای اضافی در بالای آنها می تواند به درب ها و پنجره ها کمک کند تا هوای بیشتری داشته باشند.

با اتاق زیر شیروانی، عایق اضافی به حفظ هوای گرم در داخل کمک می کند و در تابستان به حفظ هوای خنک در داخل کمک می کند. اگر تصمیم بگیرید که یک ممیزی انرژی در خانه خود انجام دهید، ممیز می تواند در مورد عایق اتاق زیر شیروانی به شما بگوید. اگر متوجه شدید که اتاق زیر شیروانی شما به اندازه کافی عایق بندی نشده است، افزودن عایق بیشتر راهی عالی برای افزایش بهره وری انرژی خانه شما است. حتی اگر کم مصرف ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی را داشته باشید، اگر هوای پشت بام خود را از دست بدهید، نمی توانند با راندمان کامل کار کنند.

.

خرید لوازم کم مصرف

در هنگام خرید، کارایی انرژی وسایل جدید مانند تلویزیون و یخچال را در نظر بگیرید. فناوری جدیدتر رتبه‌بندی راندمان انرژی بهتری دارد و هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت، اما در درازمدت در هزینه صرفه‌جویی خواهید کرد زیرا انرژی کمتری مصرف می‌کنند. مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، برای بازگرداندن آن باید پول خرج کنید و در این صورت، پس‌اندازی که در قبض‌های انرژی دریافت می‌کنید، به دست خواهید آورد. وسایلی که عمر مفید آنها به پایان رسیده است، می توانند بیشتر از اینکه مفید باشند، ضرر داشته باشند، بنابراین جایگزینی آنها یک انتخاب عالی خواهد بود، حتی اگر مجبور باشید آن را یکی یکی انجام دهید.

.

کربن را مهار کنید

افزایش صورت‌حساب انرژی در سطح خرد نگرانی بزرگی است، اما در سطح کلان، بهره‌وری انرژی افزوده می‌تواند به شما کمک کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهید. نکاتی که در بالا ذکر شد برای کمک به شما در صرفه جویی در هزینه و به نوبه خود به حفظ محیط زیست کمک می کند، حتی اگر به مقدار افزایشی باشد. این یک موقعیت برد-برد است، بنابراین به خودتان کمک کنید، به محیط زیست کمک کنید و خانه خود را امروز در مصرف انرژی کارآمدتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط ایکس نوین
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می‌ باشد.