هر آنچه که باید درباره سایه های زبرا بدانید

پنجره ها اولین چیزی هستند که در مورد یک اتاق به آن توجه می کنید، چون باعث زیبایی اتاق ایجاد می شوند. یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های کنترل نور پنجره، سایه پرده زبرا است.

سایه های زبرا همه کاره هستند و می توانند در اتاق های مختلف از اتاق خواب گرفته تا اتاق نشیمن یا اتاق محل کار استفاده شوند. در آنها رنگ ها و سبک های مختلف وجود دارد، بنابراین شما می توانید سایه مناسب را برای خود ایجاد کنید.

علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد سایه های زیرا هستید!؟ پس به خواندن ادامه دهید…

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

سایه های زبرا چیست؟

در دهه 1990 کره جنوبی به عنوان نوآوری و خلاقیت شناخته شده بود، و در آنجا سایه های زیرا متولد شدند. طراحی منحصر به فرد این سایه ها آنها را به گزینه ای محبوب برای پنجره ها در سراسر جهان تبدیل کرد. سایه های زبرا سایه های غلتکی فیلتر کننده نور با کیفیت بالا هستند که از یک حلقه پیوسته از پارچه تیره و شفاف ساخته شده اند. نام گورخر از ظاهر آنها می آید. پارچه از یک سری نوارهای افقی تشکیل شده است که بین سایه های جامد و شفاف متناوب می شوند.

دلیل محبوب و راحت بودن این سایه ها این است که کاملاً قابل تنظیم هستند. از آنجایی که هر سایه دو لایه پارچه راه راه است، می توانید نوارها را طوری تنظیم کنید که در یک ردیف قرار گیرند، تا حدی روی هم قرار بگیرند یا پنجره را کاملاً مبهم کنید. این بدان معنی است که شما می توانید میزان نور وارد اتاق و میزان حریم خصوصی خود را کنترل کنید.

سایه های زبرا از نظر رنگ و سبک نیز همه کاره هستند. شما می توانید پرده های مقرون به صرفه را در رنگ های مختلف، از رنگ های خنثی خاموش گرفته تا رنگ های روشن و پررنگ پیدا کنید. و از آنجایی که آنها یک سایه غلتکی هستند، می توانید از بین بافت ها و الگوهای مختلف نیز انتخاب کنید.

.

آیا تفاوتی بین سایه های زبرا، پرده های زبرا وجود دارد؟

به طور کلی، ما می‌دانیم که پرده‌ها، سایه‌ها و پرده‌ها سه روش مجزای پنجره هستند. پرده ها پانل های پارچه ای پرده مانندی هستند که از یک میله آویزان می شوند، سایه ها سایه های غلتکی پارچه ای یا وینیلی هستند که برای پوشاندن پنجره به بالا یا پایین می آیند و پرده ها لت هایی افقی یا عمودی هستند که می توانند برای کنترل نور و حفظ حریم خصوصی باز و بسته شوند.

سایه‌های زبرا از این جهت منحصر به فرد هستند که می‌توان آن‌ها را تلاقی بین پرده‌ها و سایه‌ها در نظر گرفت. آنها دارای پانل های پارچه ای و پارچه ای پرده ها و همچنین نوارهای قابل تنظیم سایه ها هستند. مانند پرده های افقی، آنها اجازه می دهند نور به طور یکنواخت وارد شود و کل اتاق را پر کند. این باعث می شود که آنها یک انتخاب همه کاره باشند که می تواند در اتاق های مختلف استفاده شود.

این بدان معنی است که شما به طور کلی می توانید از هر اصطلاحی که می خواهید در هنگام اشاره به سایه های گورخری استفاده کنید – سایه های گورخری، پرده های گورخری، یا پرده های گورخری – و همچنین نام آنها سایه های ترکیبی است. همه آنها به یک نوع درمان پنجره اتاق تاریک کننده اشاره می کنند.

.

سایه های زبرا چگونه کار می کنند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، کل مکانیک پشت سایه های گورخری، نوارهای متناوب روشن و تاریک است. نحوه ساخت این سایه ها به این معنی است که شما کنترل کامل نور را در اختیار دارید – و نور به جای اینکه به یک نقطه خاص برخورد کند، کل اتاق را می پوشاند (همانطور که سایه های رومی یا پرده های غلتکی تمایل دارند انجام دهند).

از آنجایی که پانل های جامد با فضاهای بین راه راه ها ردیف می شوند، نور به طور کامل مسدود شده و اتاق تاریک می شود. هنگامی که پانل ها روی هم قرار می گیرند، نوارهای نور وارد می شوند و اتاق را روشن می کنند. اگر پارچه‌ای را انتخاب کنید که نور را مسدود کند، می‌تواند به اندازه سایه‌های غلتکی خاموش‌کننده مؤثر باشد – برای جلوگیری از اشعه‌های مضر UV عالی است.

برای استفاده از سایه های گورخری، در یک طرف یک حلقه زنجیر یا بند ناف وجود دارد که برای حرکت حلقه پارچه به دور غلتک کشیده می شود. با این کار خطوط سایه دار برای ایجاد افکت دلخواه تنظیم می شود. برای زیبایی خانه هوشمند، می توانید سایه های گورخری بی سیم را نیز پیدا کنید. آنها با یک موتور و کنترل از راه دور ارائه می شوند که کار را از هر نقطه ای در اتاق آسان تر می کند.

.

مزایای سایه های غلتکی زبرا

هنگامی که به دنبال پوشش های پنجره هستید، می خواهید مطمئن باشید که بیشترین ارزش را برای پول دریافت می کنید. سایه‌های غلتکی زبرا چندین مزیت را ارائه می‌کنند که آن‌ها را به یک سرمایه‌گذاری عالی تبدیل می‌کند، مانند تطبیق پذیری، سفارشی‌سازی، کاربردی بودن و جذابیت زیبایی شناختی آن‌ها.

.

جاذبه زیبایی شناسی

صاحبان خانه های سنتی و معاصر هر دو ظاهر سایه های گورخری را دوست دارند. با خطوط متناوب روشن و تاریک خود، این سایه ها براق، شیک و جاودانه هستند. مناسب برای هر دکوری شما نیازی به استفاده از لامپ ندارید، زیرا هیچ چیز زشت یا مخربی در مورد نحوه نصب این سایه ها وجود ندارد.

.

قابلیت سفارشی سازی

بر خلاف برخی از پرده های عمودی ، سایه های گورخری نور راه راه را به اتاق راه نمی دهند. آنها به گونه ای ردیف می شوند که می توان تمام نور را مسدود کرد و از آنجایی که آنها از پارچه ساخته شده اند، می توانید آنها را با مواد خاموش کننده سفارشی کنید تا نشت نور از آن سخت تر شود.

و مواد تنها بخشی از این پرده ها نیست که می توانید آن را سفارشی کنید. صرف نظر از اندازه قاب پنجره شما – چه سبک شما پنجره های بزرگ، پنجره های تا کف، پنجره های کوچک یا سبک دیگر باشد – می توانید غلتک پارچه را متناسب با آن اندازه بگیرید.

.

عملی بودن

پرده‌های چوبی و سایر درمان‌های مبتنی بر چوب می‌توانند افزودنی زیبایی برای خانه شما باشند، به‌ویژه برای احساس روستایی یا طبیعی. با این حال، اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید، ممکن است ترجیح دهید از چوب دوری کنید. پارچه در آزمون زمان (و قالب) بسیار بهتر از چوب مقاومت می کند.

نصب سایه بان زبرا فوق العاده کاربردی و ساده است. اکثر آنها بر روی دو چوب لباسی فلزی نصب می شوند، به این معنی که به راحتی درآورده شده و دوباره سر می شوند. هنگامی که زمان تغییر روش پنجره خود فرا می رسد، با چسب، پیچ یا سایر روش های نصب خسته کننده دست و پنجه نرم نمی کنید.

این سایه ها همچنین یک راه حل عالی برای حفظ حریم خصوصی کامل هستند. پانل های جامد، دیدن داخل را برای هر کسی که در بیرون از خانه است دشوار می کند – برای اتاق خواب ها و حمام هایی که در آن به حفظ حریم خصوصی نیاز است ایده آل است. و وقتی زمان هوای تازه فرا می رسد، نوارهای نور به اندازه کافی نور طبیعی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی شما وارد می کنند.

.

تطبیق پذیری

در نهایت، سایه های زبرا یکی از پرکاربردترین پرده های پنجره در بازار هستند. آنها را می توان در هر اتاق، با هر پنجره ای استفاده کرد و به راحتی میزان نور و حریم خصوصی مورد نظر شما را فراهم می کند. به ندرت می توان اتاقی را پیدا کرد که در آن سایه های گورخری مناسب عملی و زیبایی شناختی نباشد.

نصب سایبان های گورخری در خانه مزایای زیادی دارد و معایب زیادی ندارد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم بیش از سایر درمان ها عاشق پرده گورخری شده اند.

.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

.

آیا می توانید سایه های پنجره زبرا را سفارشی کنید؟

سفارشی کردن پارچه فوق‌العاده آسان است و به همین دلیل، می‌توانید سایه‌های گورخری را در رنگ‌ها و الگوهای مختلف مطابق با سلیقه خود سفارش دهید. شما همچنین می توانید آنها را برش دهید تا متناسب با هر اندازه پنجره باشد. این امر باعث می شود که ظاهری واقعا منحصر به فرد برای خانه خود داشته باشید و به نیازها و ترجیحات شما بستگی داشته باشد.

به‌عنوان مثال، رنگ‌های گورخری ما، هم در انواع پارچه‌های خاموش و هم در انواع معمولی وجود دارند. این بدان معناست که بسته به اتاق و موقعیت می توانید سطح فیلتر نور و حریم خصوصی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. سپس می‌توانید با انتخاب رنگ‌ها، اندازه‌ها و چاپ‌های سفارشی، آنها را بیشتر سفارشی کنید.

اگر می‌خواهید چند رنگ گورخر برای خود سفارش دهید، گزینه‌های مقرون به صرفه را در صفحه محصول ما بررسی کنید – ما طیف گسترده‌ای را برای انتخاب داریم که همه با ضمانت در هنگام تسویه‌حساب پشتیبانی می‌شوند، بنابراین مطمئناً پیدا خواهید کرد. مجموعه ای عالی برای خانه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط ایکس نوین
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می‌ باشد.