نکات مهم در مورد پرده زبرا

هنگامی که به دنبال بازسازی فضای داخلی خانه خود هستید، هماهنگی با همه گزینه ها می تواند بسیار دشوار باشد. صاحبان خانه همیشه به دنبال جدیدترین چیزها هستند و اخیراً یکی از محبوب ترین ترندها در مد پنجره ها پرده زبرا است.

اگر با این روش‌های درمان پنجره آشنایی ندارید، احتمالاً از تمام مزایای عالی آن‌ها اطلاعی ندارید. در این مقاله به شما را با پرده های زبرا آشنا میکنیم.

.

پرده زبرا روی 5 پنجره در یک اتاق نشیمن

پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا که به آن پرده دوگانه نیز می گویند، یک جایگزین مدرن برای پرده های افقی است. این پرده ها که از نوارهای پارچه ای مات و شفاف افقی متناوب تشکیل شده اند، به راحتی از روز به شب منتقل می شوند. با تنظیم نوارها، میزان نور و حریم خصوصی اتاق خود را کنترل می کنید. به سادگی نوارهای مات را روی هم قرار دهید تا بتوانید از طریق نوارهای شفاف ببینید و اجازه دهید نور به داخل فیلتر شود. وقتی به حریم خصوصی یا تاریک شدن اتاق بیشتر نیاز دارید، پرده های خود را طوری تنظیم کنید که نوارهای مات از هم فاصله بگیرند. پرده های زبرا یک روش نوآورانه و مدرن برای پنجره است که سبکی منحصر به فرد را به هر اتاق می بخشد.

.

سایه های پرده زبرا از چه چیزی ساخته شده اند؟

پرده های زبرا در درجه اول از PES با کیفیت بالا و پنبه ساخته می شوند. PES (Polyethersulfone) یک پلیمر با کیفیت بالا است که بادوام و قوی است. ایمن و غیر سمی، PES ضد شعله و بدون مواد افزودنی است، بنابراین برای شما و خانواده شما بی خطر است. نوارهای متناوب را می توان با گزینه های رنگ، بافت و پارچه متناسب با زیبایی شناسی خود سفارشی کرد.

.

پرده زبرا چگونه کار می کنند؟

بر خلاف سایه های غلتکی سنتی، پرده های زبرا یک حلقه پیوسته از پارچه است که از طریق نوار پایینی می چرخد. هنگام تنظیم سایه ها توسط سیم یا موتور، نوارهای افقی متناوب می چرخند تا روی هم قرار بگیرند. اگر به دنبال کنترل نور هستید، سایه های خود را طوری تنظیم کنید که نوارهای مات روی هم قرار بگیرند تا نور از طریق نوارهای شفاف عبور کند. برای حفظ حریم خصوصی یا تاریک شدن اتاق، نوارهای مات را باز کنید. پرده ها را تا بالای پنجره خود بچرخانید تا حداکثر نور و دید را داشته باشید. این نوارهای متناوب به شما این امکان را می دهد که میزان نور و حریم خصوصی را در فضای خود کنترل کنید. پرده های زبرا در عرض چند ثانیه از روشن به تاریکی تبدیل می شوند.

اکنون که درک کلی از چیستی پرده های زبرا و نحوه ساخت آن ها داریم، بیایید 5 دلیل برای نصب پرده های زبرا در خانه خود را بیابیم.

.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

.

پرده های زبرا کتان سفید در اتاق غذاخوری با میز قهوه ای بلند

.

1. پرده زبرا برای حفظ حریم خصوصی و فیلتر نور

پرده های زبرا هم فیلتر نور و هم محافظت از حریم خصوصی را در یک سایه غلتکی ارائه می دهند. نوارهای شفاف فیلتر نور، کاهش تابش نور و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کند. هنگامی که نوارهای مات روی هم قرار می گیرند، پرده های شما به نور اجازه عبور می دهند و به فضای شما روشنایی لازم را می دهند. نوارهای فیلتر نور نیز به شما امکان می دهد تا بیرون را ببینید. راه راه های مات باعث حفظ حریم خصوصی و تاریک شدن اتاق می شود. ایده آل برای شب، زمان فیلم، یا هر زمانی که می خواهید مطمئن شوید که هیچ کس نمی تواند از طریق پنجره های شما ببیند. وقتی نوارهای مات با هم فاصله داشته باشند، پرده‌های شما قادر به دیدن نمی‌شوند و فضای شما را تاریک‌تر می‌کنند.

.

2. پرده های زبرا می توانند به خاموشی تبدیل شوند

همانطور که در بالا ذکر شد، پرده‌های زبرا با نوارهای افقی شفاف و مات متناوب به شما اجازه می‌دهند تا در یک لحظه از روشن به تاریکی تبدیل شوید. موجود در رنگ‌ها و پارچه‌های متنوعی که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، انتخاب یک انتخاب غیرشفاف به شما مزایای سایه‌های خاموشی بدون تعهد را می‌دهد. پرده‌های زبرا زمانی که به تاریکی اتاق یا حریم خصوصی نیاز دارید خاموش می‌شوند، اما وقتی سایه‌ها را تنظیم می‌کنید تا نوارهای مات روی هم قرار بگیرند، می‌توانند به نور اجازه عبور دهند. پرده های زبرا قهوه ای با رنگ های اتاق نشیمن

.

3. پرده های زبرا بادوام هستند

مواد PES که پرده های زبرا از آن ساخته شده اند، بادوام و ماندگار هستند. ساختار پرده‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای تنظیم کنترل نور و حفظ حریم خصوصی، یکپارچه بچرخند. تمیز کردن و نگهداری پارچه نیز آسان است. کافی است هفته ای یکبار گرد و غبار آن ها را کمی گردگیری کنید تا کاملا جدید به نظر برسند. اگر روی پرده های خود لکه ای دیدید، از یک پارچه مرطوب استفاده کنید تا به آرامی روی آن ضربه بزنید (مراقب باشید که مالش نکنید تا لکه پخش نشود). با استفاده و نگهداری مناسب، پرده های شما سال ها دوام خواهند آورد.

.

4. پرده های گورخر همه کاره هستند

از نظر تطبیق پذیری، پرده های زبرا گزینه های زیادی را ارائه می دهند. نه تنها می توانید پرده های خود را سفارشی کنید تا پارچه و رنگ مناسبی برای استایل خود داشته باشید، این پرده ها را می توان در هر اتاقی نصب کرد. از معاصر تا سنتی، این پنجره‌های مدرن می‌توانند با هر سبک خانه‌ای مطابقت داشته باشند و با هر طرح رنگی مطابقت داشته باشند. پنجره های کوچک و بزرگ به دلیل کنترل نور انعطاف پذیر می توانند از پرده های زبرا بهره مند شوند. شما می توانید آنها را در هر اتاق از خانه خود بدون به خطر انداختن حریم خصوصی یا فیلتر نور نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط ایکس نوین
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می‌ باشد.