بهترین پوشش های پنجره برای حفظ سرما

پوشش های پنجره ای که به درستی انتخاب شده اند یکی از بهترین راه ها برای محدود کردن نور خورشید در اتاق ها و در نتیجه محافظت در برابر گرمای بیش از حد است. در مقاله امروز، انواع پوشش های پنجره را ارائه می دهیم که در اتاق هایی که به ویژه در معرض نور شدید خورشید هستند، به خوبی عمل می کنند.

موثرترین پوشش های پنجره برای هوای گرم

بیشتر اوقات، ماندن دمای بالا در خانه در تابستان به دلیل نفوذ اشعه خورشید به اتاق ها از طریق شیشه است و در نتیجه اتاق ها به سرعت گرم می شوند. این مشکل در اتاق هایی با پنجره های رو به جنوب که در معرض نور شدید خورشید هستند، به ویژه زمانی که خورشید در بعد از ظهر گرم می شود، شدیدتر است.

علاوه بر این، اگر پنجره های بزرگتری در ضلع جنوبی قرار داده شود، اتاق ها حتی سریعتر گرم می شوند. نور شدید خورشید می تواند برای اعضای خانواده آزاردهنده باشد، نه تنها به دلیل افزایش دمایی که باعث می شود، بلکه به این دلیل که نور خورشید برجسته می شود و برای مثال نگاه کردن به تلویزیون یا استفاده از لپ تاپ را دشوار می کند.

یکی از بهترین راه ها برای حل مشکل گرمای بیش از حد اتاق، نصب پوشش های مناسب پنجره است. پوشش پنجره ها نه تنها از حریم خصوصی شما محافظت می کند و به تاریک شدن خانه شما کمک می کند (مثلاً به خواب رفتن آسان تر می شود)، بلکه اشعه های خورشید را نیز مسدود می کند و حفظ دمای داخل را آسان تر می کند. در زیر یک نمای کلی از پوشش های پنجره ارائه می دهیم که بهترین انتخاب برای اتاق هایی است که در معرض نور بیش از حد خورشید و افزایش گرما هستند.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

پرده های خارجی

از نظر عایق حرارتی، پرده های خارجی راه حل بسیار خوبی هستند. پس از پایین آمدن، پنجره‌ها را محکم می‌بندند و چون از آلومینیوم بادوام ساخته شده‌اند و با فوم عایق حرارتی پر شده‌اند، سایه‌اندازی کامل ایجاد می‌کنند و گرمایش را محدود می‌کنند زیرا نور خورشید از پوشش آنها عبور نمی‌کند. پرده های بیرونی نیز برای زمستان عالی هستند. آنها عایق اضافی اتاق را فراهم می کنند و هنگام پایین آمدن از پنجره ها از دست دادن گرما را کاهش می دهند.

هنگامی که صحبت از استفاده از پرده های بیرونی می شود، ممکن است مشکل نصب آنها باشد. برخی از این پوشش های پنجره مانند پرده های مخفی در پشت نما پنهان می شوند اما در حین ساخت قابل نصب هستند. هزینه این روکش ها نیز بیشتر از هزینه کرکره های نساجی استاندارد است. با این حال، هنوز هم یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد اتاق ها است، بنابراین هنگام ساخت خانه، مهم است که نصب پرده های بیرونی، به ویژه بر روی پنجره ها و درهای تراس – ضلع جنوبی را در نظر بگیرید.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

پرده های پلیسه دار با روکش انعکاسی

پرده های پلیسه دار یک راه حل کاربردی در پوشش های داخلی هستند که امکان سایه جزئی فضای داخلی و درجاتی از محافظت در برابر نور بیش از حد خورشید را فراهم می کند. طیف گسترده ای از رنگ ها و ساختارها (به عنوان مثال، پارچه های تقلیدی از ابریشم یا تشک های بامبو) امکان تطبیق پرده های چین دار را با فضای داخلی چیده شده در سبک های مختلف از نظر زیبایی شناختی ممکن می سازد.

برای محافظت بهتر از فضای داخلی در برابر گرما، می توانید پرده های چین دار ساخته شده از پارچه با پوشش بازتابنده را انتخاب کنید. این پوشش حدود 70 درصد از اشعه های خورشید را منعکس می کند. پرده های پلیسه دار ساخته شده از پارچه هایی که به این روش محافظت می شوند، محافظت بهتری در برابر نور خورشید و گرما نسبت به پرده های ساخته شده از مواد معمولی دارند.

پرده زبرا - پرده شید - پرده دومکانیزم - پرده سیلوئت - پرده چاپی - پرده DK ورتیکال

روز و شب پرده

هنگامی که محدود کردن نور خورشید به اتاق ضروری است، پرده های روز و شب انتخاب خوبی هستند. اما همچنین مهم است که دسترسی به نور طبیعی را به طور کامل قطع نکنید.

به عنوان مثال، در یک دفتر رو به جنوب، نور شدید خورشید باعث مزاحمت کارگر و افزایش دمای اتاق می شود. با این حال، استفاده از منابع نور مصنوعی هنگام خروج از پرده ضروری خواهد بود. کورهای روز و شب می توانند سازش خوبی در چنین مواردی باشند.

 

راه حل های اجتناب از چیست؟

در گذشته روش استاندارد محافظت در برابر آفتاب استفاده از پرده بود. با این حال، پرده ها به خوبی کار نمی کنند اگر بخواهند از فضای داخلی به طور موثر محافظت کنند. علاوه بر این، پرده ها باید ضخیم، تیره و بلند باشند تا از تابش آفتاب جلوگیری شود، پرده هایی که همیشه با چیدمان هماهنگ نیستند و نیاز به هزینه های مالی قابل توجهی دارند. علاوه بر این، استفاده از پرده به طور کلی ناراحت کننده است.

پرده ها راه حل بهتری برای محدود کردن گرمایش هستند. اما حتی پس از پایین آمدن، بهتر است از کرکره های کندی که محکم به چارچوب پنجره نمی نشینند و در نتیجه سایه کامل ایجاد نمی کنند، خودداری کنید. بهتر است پرده های خارجی یا داخلی را با راهنماهای جانبی که در کاست پیچیده شده اند انتخاب کنید (پارچه همراه با راهنماها هدایت می شود و محکم به شیشه می چسبد).

پرده های سبک داخلی که از مواد نازک و شفاف ساخته شده اند نیز انتخاب بدی خواهند بود. آنها ممکن است خوب به نظر برسند، اما کار خود را انجام نمی دهند زیرا بیشتر اشعه های خورشید می توانند به راحتی از پارچه عبور کنند و باعث افزایش دمای اتاق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط ایکس نوین
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می‌ باشد.